Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Regnum

Хотелот Регнум со 5* е  извонредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди невероjатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на одалеченост 400 м од гондолата како и 900 м од центарот на градот. (не сите соби имаат тераси, таквите се на барање)
Junior suite - една просторија со дупли кревет за 2 лица
Ексекутиве суите - една дневна со кујна и легло на растегнување и една спална соба со спален кревет.
Ексекутиве делукс суите - една дневна со кујна и со легло на растегнување и една спална соба со спален кревет.
Гранд суите - две спални + дневна соба со кујна.
После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна како и турските специјалитети.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база ПОЛУПАНСИОН ( Појадок и Вечера)
Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.
25% Попуст за резервации направени до 15.09.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 15.09.2017
20% Попуст за резервации направени до 31.10.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 05.11.2017
15% Попуст за резервации направени до 21.11.2017, за период на прстој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 25.11.2017

APART HOTEL REGNUM 5*

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2017
22.12.2017

B
23.12.2017
26.12.2017

C
27.12.2017
02.01.2018

B
03.01.2018
09.01.2018

D
10.01.2018
18.01.2018

B
19.01.2018
03.02.2018

D
04.02.2018
28.02.2018

A
01.03.2018
05.04.2018

A
10.04.2018
14.04.2018

EXECUTIVE SUITE

ЕКСЕКУТИВЕ СВИТ

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

78

119

173

119

94

119

94

78

78

2 Возрасни лица

105

158

193

158

125

158

125

105

105

2+1 Ворз лице на екстра легло

134

202

246

202

162

202

162

134

134

1 Возр +1 Дете (0-10,99)

78

119

173

119

94

119

94

78

78

1 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

78

119

173

119

94

119

94

78

78

2 возр +1 дете (0-10,99)

105

158

193

158

125

158

125

105

105

2 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

105

158

193

158

125

158

125

105

105

3 Возр +1 Дете (0-10,99)

134

202

246

202

162

202

162

134

134

EXECUTIVE SUITE WITH MONTAIN VIEW

ЕКСЕКУТИВЕ СВИТ СО ПОГЛЕД НА ПЛАНИНА

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

83

123

178

123

98

123

98

83

83

2 Возрасни лица

110

164

198

164

131

164

131

110

110

2+1 Ворз лице на екстра легло

140

208

252

208

167

208

167

140

140

2+2 возр лица на екстра легло

169

252

306

252

204

252

204

169

169

1 Возр +1 Дете (0-10,99)

83

123

178

123

98

123

98

83

83

1 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

83

123

178

123

98

123

98

83

83

2 возр +1 дете (0-10,99)

110

164

198

164

131

164

131

110

110

2 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

110

164

198

164

131

164

131

110

110

3 Возр +1 Дете (0-10,99)

140

208

252

208

167

208

167

140

140

EXEQUTIVE DELUXE SUITE

ЕКСЕКУТИВЕ ДЕЛУКС СВИТ

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

87

127

183

127

102

127

102

87

87

2 Возрасни лица

116

169

204

169

136

169

136

116

116

2+1 Ворз лице на екстра легло

145

213

257

213

173

213

173

145

145

1 Возр +1 Дете (0-10,99)

87

127

183

127

102

127

102

87

87

1 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

87

127

183

127

102

127

102

87

87

2 возр +1 дете (0-10,99)

116

169

204

169

136

169

136

116

116

2 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

116

169

204

169

136

169

136

116

116

3 Возр +1 Дете (0-10,99)

145

213

257

213

173

213

173

145

145

EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIE

ЕКСЕКУТИВЕ ДЕЛУКС СВИТ СО ПОГЛЕД НА ПЛАНИНА

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

91

131

188

131

106

131

106

91

91

2 Возрасни лица

121

175

209

175

142

175

142

121

121

2+1 Ворз лице на екстра легло

151

219

263

219

178

219

178

151

151

1 Возр +1 Дете (0-10,99)

91

131

188

131

106

131

106

91

91

1 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

91

131

188

131

106

131

106

91

91

2 возр +1 дете (0-10,99)

121

175

209

175

142

175

142

121

121

2 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

121

175

209

175

142

175

142

121

121

3 Возр +1 Дете (0-10,99)

151

219

263

219

178

219

178

151

151

GRAND SUITE

ГРАНД СВИТ

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

175

267

351

267

202

267

202

175

175

4 + 1 Возр лице на екстра легло

205

311

405

311

239

311

239

205

205

4 Возр +1 Дете (0-10,99)

175

267

351

267

202

267

202

175

175

4 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

175

267

351

267

202

267

202

175

175

5 Возр +1 Дете (0-10,99)

205

311

405

311

239

311

239

205

205

GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW

ГРАНД СВИТ СО ПОГЛЕД НА ПЛАНИНА

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

180

273

356

273

208

273

208

180

180

4 + 1 Возр лице на екстра легло

210

317

410

317

244

317

244

210

210

4 Возр +1 Дете (0-10,99)

180

273

356

273

208

273

208

180

180

4 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

180

273

356

273

208

273

208

180

180

5 Возр +1 Дете (0-10,99)

210

317

410

317

244

317

244

210

210

GRAND SUPERIOR SUITE STANDARD

ГРАНД СУПЕРИОР СВИТ СТАНДАРД

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

186

278

362

278

215

278

215

186

186

4 + 1 Возр лице на екстра легло

216

322

416

322

251

322

251

216

216

4 + 2 Возр лица на екстра легло

245

366

470

366

287

366

287

245

245

4 Возр +1 Дете (0-10,99)

186

278

362

278

215

278

215

186

186

4 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

186

278

362

278

215

278

215

186

186

5 Возр +1 Дете (0-10,99)

216

322

416

322

251

322

251

216

216

GRAND SUPERIOR SUITE MOUNTAIN VIEW

ГРАНД СУПЕРИОР СВИТ СО ПОГЛЕД НА ПЛАНИНА

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

191

284

367

284

220

284

220

191

191

4 + 1 Возр лице на екстра легло

221

328

421

328

256

328

256

221

221

4 + 2 Возр лица на екстра легло

251

372

475

372

293

372

293

251

251

4 Возр +1 Дете (0-10,99)

191

284

367

284

220

284

220

191

191

4 Возр +2 Деца (0-10,99) (0-10,99)

191

284

367

284

220

284

220

191

191

5 Возр +1 Дете (0-10,99)

221

328

421

328

256

328

256

221

221

RELEASE DAYS

7//7

14//14

26//26

14//14

14//14

14//14

14//14

7//7

7//7

Период на продажба

Период на престој

Промоции / Ноќевања = Ноќевања

22.11.2017

26.12.2017

01.12.2017

26.12.2017

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

22.11.2017

18.01.2018

03.01.2018

18.01.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

22.11.2017

05.04.2018

11.01.2017

05.04.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

Во цената е вклучено: појадок и вечера,  употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи

Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.
Божиќната вечера не е задолжителна, Новогодишната е задолжителна.
Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок
Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2017.
Влез во сибите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно.

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур - за престој од 3 ноќевања па нагоре
Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур - зa престој од 1-2 ноќевања
Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2год па нагоре 1,5еур
Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса.


Доплати

Период на продажба

Период на престој

Возрасен

Деца

Год од

До

Цена

Год од

До

Цена

Новогод.вечера (Задолжителна)

21.04.2017

15.12.2017

31.12.2017

31.12.2017

80 EUR

11

16,99

40 EUR

6

10,99

20 EUR

NYDBOSF (Опционално)

21.04.2017

31.12.2017

31.12.2017

31.12.2017

100 EUR

11

16,99

50 EUR

6

10,99

25 EUR

NYD2FL (Optional)

21.04.2017

31.12.2017

31.12.2017

31.12.2017

70 EUR

11

16,99

35 EUR

6

10,99

17 EUR

Божиќ.вечера (Опционално)

21.04.2017

25.12.2017

25.12.2017

25.12.2017

40 EUR

11

16,99

20 EUR

6

10,99

10 EUR

Минимум престој

ОД

До

3

23.12.2017

26.12.2017

5

27.12.2017

02.01.2018

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
  • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ВАРДАР ЕКСПРЕС“.

Партнери