Charisma 5*

Charisma 5*

од €832

/ по лице

Времетраење

10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

CHARISMA DE LUXE HOTEL

Положба: Сместен на Егејскиот брег, овој хотел располага со своја приватна плажа од 55 метри. Овој хотел кој нуди хармонија на природа и комофор, спојува иновативен и креативен стил со луксуз, се издвојува и по својата уникатна локација на само 500 метри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 218 соби и има капацитет од 461 кревети, специјално дизајнирани со модерна галантерија. (1 Royal Suite, 3 Senior Suites, 4 Junior Suites, 7 Deluxe, 74 Superior, 121 Standard, 7 Family, 1 Disabled room). Сите соби се опремени со бања (туш кабина, тоалет и фен), клима уред, минибар, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција, ТВ, телефон и балкон со поглед на море.

Услуга: Хотелот е на база HB (појадок и вечера – шведска маса). Сите оброци се служат во главниот ресторан (Moonlight Restaurant) на база на шведска маса. Хотелот исто така располага со à- la-carte ресторан (Charides Sea Food) во кој се служат свежи морски специјалитети. Хотелот располага и со 3  барови (Bluenote Lobby Bar, Pino Snack Bar – покрај базенот, Coco Beach Bar – покрај плажата)

Бесплатни услуги: користење на Спа центар (турска бања, сауна, внатрешен базен и 500м2 опремен, фитнес центар) лежалки, пешкири и чадори на плажа како и покрај базенот, користење на двата базена (внатрешен и надворешен).

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, сервис за перење алишта, минибар, Спа третмани и масажи, телефон и факс, сеф, водени спортови и нуркање, фризер, медицински услуги, собни услуги.

Содржини: Хотелот располага со 2 ресторана кои нудат спектакуларен поглед на Егејското море и три барови од кои едниот е во лобито на хотелот, едниот е до самиот базен и еден е бар на плажа. Хотелот нуди 2 големи базени (еден внатрешен и еден надворешен infinity базен кој нуди поглед на прекрасното море),   Спа центар (турска бања, базен, џакузи), рецепција (24/7), паркинг, приватна плажа, палуба за сончање, нуркачки центар, библиотека.

Плажа: Хотелот располага со своја приватна плажа. Оваа плажа е препознатлива по нејзината бистра и чиста вода. Плажата располага со свој бар, лежалки, чадори и пешкири.

Спорт и забава: Надворешни базени,водени спортови, центар за нуркање. Јавање коњи, кајакраство и нуркање се достапни во близина на хотелот и може да бидат организирани.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 832
06.06 -16.06 832
11.06 -21.06 832
21.06 -01.07 853
26.06 -06.07 936
01.07 -11.07 1040
06.07 -16.07 1040
11.07 -21.07 1040
16.07 -26.07 1040
21.07 -31.07 1040
26.07 -05.08 1040
31.07 -10.08 1040
05.08 -15.08 1040
10.08 -20.08 1040
15.08 -25.08 1040
20.08 -30.08 1040
25.08 -04.09 1001
30.08 -09.09 936
04.09 -14.09 910
09.09 -19.09 910
14.09 -24.09 910
19.09 -29.09 910

 

Имате прашање?

Нашиот тим за продажба е достапен 24-7
да одговори на вашите прашања