Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Копаоник Mujen Lux

APARTMANI MUJEN LUX – ЗИМА 2017/2018

Во самото срце на викенд населбата Копаоник, на главниот пат Копаоник - Рашка сместени се MujEn апартманите. Пред секоја вила обезбеден е паркинг простор за гостите на хотелот, кој е под видео надзор. Апартманите се опремени во модерен стил, проткаен со елементи на планинскиот амбиент. Секој од апартманите содржи комплетно опремена кујна, купатило со туш кабина, LCD телевизор со преку 70 домашни и странски канали, беспалтен Wi-fi Интернет. Без разлика дали сте љубител на активниот или пасивниот одмор, овде ќе го најдете своето катче.

Wllness&Spa центарт овозможува потполни опуштање, со опуштена музика и примамлив мирис. Во пријатна атмосфера опуштете го телото и подобрете го своето здравје во инфрацрвената и финскат сауна, џакузи, парна бања и затворен базен.
Ресторанот на MujEn ви овозможува да уживате во автентичните кулинарски специјалитети со внимаелно чуваните традизионални кулинарски елементи. Богатите елементи и единствените вкусови на јадењата даваат посебна нота во елегантиниот амбиент со преубавиот панорамски поглед на Копаоник.

Период:

услуга

1/3 стд.

1/4  апп.

1/6 апп.

03.12. – 10.12.

44

46

58

10.12. – 17.12.

44

46

58

17.12. – 24.01.

55

57

79

24.12. – 31.12.

86

104

116

31.12. – 07.01.

86

104

116

07.01. – 14.01.

58

65

97

14.01. – 21.01.

53

61

87

21.01. – 28.01.

53

61

87

28.01. – 04.02.

79

100

111

04.02. – 11.02.

79

100

111

11.02. – 18.02.

79

100

111

18.02. – 25.02.

48

61

87

25.02. – 04.03.

48

61

87

04.03. – 11.03.

79

100

111

11.03. – 18.03.

42

55

79

18.03. – 25.03.

 

42

55

79

25.03. - 01.04.                                                                                                                               

 

35

46                   

58

Цените се изразени во евра по ноќевање за  избраниот апартман.

Во цената е вклучено:

 • Наем на избраниот апартман
 • Завршно чистење , струја ,вода ,греење,постелнини и пешкири
 • превоз до скијалиштата пет пати во денот.
 • Цената вклучува  ваучер 20% попуст на катите за користење на SPA  & WELLNES центар кој се простира на 500 м2 и содржи:затворен базен ,џакузи,финска сауна,инфрацрвена сауна.
 • Третманите за тело се резервираат и се плаќаат доплнително

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса која изнесува 100 rsd (српски динари)по особа за ноќ за возрасни и за деца
 • од 7-15 години изнесува 50 rsd(српски динари).Децата до 7 години не плаќаат туристичка такса.
 • Осигурување по особа 30 rsd(српски динари).Истата цена е и за деца.

Доплати кои не се обавезни:

 • За услуга на база полупансион (шведска маса)-возрасни доплаќаат 15 евра по лице,а децата од 2-12 години  7 евра по особа
 • Чување на децата на возраст од 3-12 години во игротека во периодот од 09:00-21:00 часот изнесува 400 rsd(српски динари) по саат ,две деца 650 rsd(српски динари) по саат
 • а - ла - карт ресторан 

Неделни цени  ( 7/8 )

Check In

26/11/17

03/12/17

10/12/17

17/12/17

24/12/17

31/12/17

07/1/18

14/1/18

21/1/18

28/1/18

04/2/18

11/2/18

18/2/18

25/2/18

04/3/18

11/3/18

18/3/18

25/3/18

Check Out

03/12/17

10/12/17

17/12/17

24/12/17

31/12/17

07/12/17

14/1/18

21/1/18

28/1/18

4/2/18

11/2/18

18/2/18

25/2/18

04/3/18

11/3/18

18/3/18

25/3/18

 01/4/18

 

255

255

255

280

390

390

300

289

289

378

378

378

289

294

300

289

255

255

Цените се изразени во евра на база на полупансион по особа за 7 ноќевања.Сместувањето во апартманите е во ½ студио и ¼ стандард категорија.

Во цената е вклучено:

Услуга полупансион (доручек и вечера) на база шведска маса.Користењето на wireless интернет корекција.
Неограничено користење на содржините на SPA &WELLNES центароткој се простира на 450 м2 и содржи: затвворен базен со Jacuzzi,финска сауна,инфрацрвена сауна,арома-парно(турско)купатило,солена соба.Третманите за тело и масажа  засебно се резервираат и дополнително се плаќаат.Бесплатен превоз пет пати дневно до и од центарот на Копаоник.Креветчиња за бебиња на барање на гостите.

Во цената не е вклучено:

Туристичка такса по лице на возрасни на ден изнесува 100,00 rsd (српски динари) и 50,00 rsd (српски динари)за деца од 07-15 год.Децата до 7 години  не плаќаат туристичка такса.Осигурување кое изнесува 30,00 rsd дневно.Иста е цената и за деца.

Услови на Мујен Лух Апартманите****:

 • Влез во собите (Check  In) e od 14 h,а излегување од собите(Check  Out)  e do 10 часот
 • За пократко останување од 3 ноќи цената се зголемува за 10 %
 • Дете 0-2 години со двајца возрасни –бесплатно во 1/2  соба
 • Дете од  2-12 години со двајца возрасни ,ако користи посебно легло-попуст 50%
 • Две деца од 2-12 години со двајца возрасни двете деца имаат по 50% попуст.


За сите резервации Ви стоиме на располагање
Кон тел  : 3118-263; 3238-303

Партнери