Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Хотел Оzка

Хотелот Orka 2+ е лоциран на околу 500 м. од центарот на градот и на околу 300 м. од градската плажа. Хотелот располага совкупно  62 соби.

Карактеристики на хотелот:

 • 24 ч. Рецепција
 • Базен
 • Базен за деца
 • Ресторан, Лоби бар
 • Сеф на рецепција, лифт
 • Wi – Fi интернет

Собите располагаат со:

 • Клима                   
 • Сопствена бања         
 • Телефон , Фен
 • ТВ,  Wi – Fi                                       
 • Балкон

Термини

цена по особа

Термини

Цена по особа

Термини

Цена по особа

01.06-11.06

114 €

11.07-21.07

199 €

20.08-30.08

199 €

06.06-16.06

124 €

16.07-26-07

199 €

25.08-04.09

189 €

11.06-21.06

134 €

21.07-31.07

199 €

30.08-09.09

189 €

16.06-26.06

144 €

26.07-05.08

199 €

04.09-14.09

169 €

21.06-01.07

164 €

31.07-10.08

199 €

09.09-19.09

159 €

26.06-06.07

174 €

05.08-15.08

199 €

14.09-24.09

159 €

01.07-11.07

189 €

10.08-20.08

199 €

19.09-29.09

159 €

06.07-16.07

189 €

15.08-25.08

199 €

23.09-04.10

159 €

Цените се дадени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност од 1€ = 62 ден.

Во цената се вклучени 10  ноќевања со појадок и превоз со високо
туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

Напомена:

 • Климата е вклучена во цената од 01.07 – 31.08.2015
 • Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

Партнери