Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Хотел Merry

Хотелот  Merry 4* се наоѓа на околу 500 м. одалеченост од плажата Long  Beach и на 18 км. одалеченост од центарот на Кушадаси.  Хотелот располага со вкупно 113 соби и 20 апартмани. 

Карактеристики на хотелот:

 • 24 ч. Рецепција
 • Лоби бар
 • Ресторан
 • Паркинг
 • Сеф
 • Градина
 • Wi-Fi интернет

Собите располагаат со:

 • Клима                   
 • Сопствена бања         
 • Фен
 • Телефон
 • ТВ
 • Балкон

Термини

Цена по лице

Термини

Цена по лице

Термини

Цена по лице

01.06.-11.06.

249 €

11.07.-21.07.

289 €

20.08.-30.08.

289 €

06.06.-16.06.

249 €

16.07.-26.07.

289 €

25.08.-04.09.

289 €

11.06.-21.06.

249 €

21.07.-31.07.

289 €

30.08.-09.09.

259 €

16.06.-26.06.

249 €

26.07.-05.08.

289 €

04.09.-14.09.

249 €

21.06.-01.07.

249 €

31.07.-10.08.

289 €

09.09.-19.09

249 €

26.06.-06.07.

269 €

05.08.-15.08

289 €

14.09.-24.09.

249 €

01.07.-11.07.

289 €

10.08.-20.08.

289 €

19.09.-29.09

249 €

06.07.-16.07.

289 €

15.08.-25.08

289 €

23.09.-04.10.

249 €

Цените се дадени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност од 1€ = 62 ден.

Во цената се вклучени 10  ноќевања со појадок и вечера (полупансион) и превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

Напомена:

 • Климата е вклучена во цената .
 • Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

Партнери