Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Хотел Albora

Хотелот  Albora 3* се наоѓа на околу 1км одалеченост  од најпознатата плажа Ladies Beach и на  1 км.  oд центарот на Кушадаси.  Хотелот располага со вкупно 50 соби како и со  Турска бања, сауна и масажа.

Карактеристики на хотелот:

 • 24 ч. Рецепција
 • Лоби бар
 • Базен
 • Градина
 • Ресторан
 • Снек бар
 • Wi – Fi интернет
 • Менувачница

Собите располагаат со:

 • Клима                   
 • Сопствена бања         
 • Сеф
 • Телефон
 • ТВ
 • Балкон

Термини

цена по особа

Термини

Цена по особа

Термини

Цена по особа

01.06-11.06

229 €

11.07-21.07

289 €

20.08-30.08

289 €

06.06-16.06

229 €

16.07-26-07

289 €

25.08-04.09

259 €

11.06-21.06

229 €

21.07-31.07

289 €

30.08-09.09

249 €

16.06-26.06

229 €

26.07-05.08

289 €

04.09-14.09

229 €

21.06-01.07

229 €

31.07-10.08

289 €

09.09-19.09

229 €

26.06-06.07

249 €

05.08-15.08

289 €

14.09-24.09

229 €

01.07-11.07

289 €

10.08-20.08

289 €

19.09-29.09

229 €

06.07-16.07

289 €

15.08-25.08

289 €

23.09-04.10

229 €

Цените се дадени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност од 1€ = 62 ден.

Во цената се вклучени 10  ноќевања со појадок и вечера (полупансион) и превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

Напомена:

 • Климата е вклучена во цената .
 • Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

Партнери