Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Zara & Spa

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско.  Хотелот нуди бесплатен Wi fi , секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон . Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.
Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) Wi-Fi, купатило со туш/када, фен за коса, балкон.
Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет (софа) и една спална соба, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база ПОЛУПАНСИОН
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд
20% Попуст за резервации направени до 30.09.2017, за период на престој од 29.12-05.04.2018, со целосна уплата до 10.10.2017
15% Попуст за резервации направени до 30.10.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2017, со целосна уплата до 10.11.2017
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 02.12.2017

           

ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2017
21.12.2017 /
10.04.2018
15.04.2018

B
22.12.2017
26.12.2017

A
27.12.2017
28.12.2017

C
29.12.2017
02.01.2018

D
03.01.2018
10.01.2018

F
11.01.2018
25.01.2018

D
26.01.2018
11.02.2018

F
12.02.2018
04.03.2018

A
05.03.2018
05.04.2018

E
06.04.2018
09.04.2018

STANDARD

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

55

64

55

114

70

62

70

62

55

/

1 Возрасно лице

44

51

44

92

56

49

56

49

44

/

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

44

51

44

92

56

49

56

49

44

/

1 Возр +1 дете (6-11,99)

47

54

47

114

60

52

60

52

47

/

SUPERIOR

ДВОКРЕВЕТНА СУПЕРИОР СОБА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

59

70

59

121

77

70

77

70

59

/

2+1 возр лице на екстра легло

80

95

80

163

104

95

104

95

80

/

1 Возрасно лице

48

56

48

97

62

56

62

56

48

/

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

48

56

48

97

62

56

62

56

48

/

1 Возр +1 Дете (6-11,99)

50

60

50

121

65

60

65

60

50

/

1 Возр +2 Деца(0-5,99) (6-11,99)

50

60

50

121

65

60

65

60

50

/

1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

65

77

65

151

85

77

85

77

65

/

2 Возр +1 дете (0-5,99)

59

70

59

121

77

70

77

70

59

/

2 Возр +1 Дете(6-11,99)

74

88

74

151

96

88

96

88

74

/

2 Возр +2 деца (0-5,99) (0-5,99)

59

70

59

121

77

70

77

70

59

/

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

74

88

74

151

96

88

96

88

74

/

2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

89

106

89

182

116

106

116

106

89

/

3 Возр +1 Дете (0-5,99)

80

95

80

163

104

95

104

95

80

/

1-BED ROOM APARTAMENT

1 СПАЛЕН АПАРТМАН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

66

77

66

132

84

79

84

79

66

/

2+1 возр лице на екстра легло

89

104

89

178

113

107

113

107

89

/

2+2возр лица на екстра легло

112

131

112

224

142

135

142

135

112

/

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

66

77

66

132

84

79

84

79

66

/

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

83

96

83

165

105

99

105

99

83

/

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

66

77

66

132

84

79

84

79

66

/

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

83

96

83

165

105

99

105

99

83

/

2 Возр +2 деца (6-11,99) (6-11,99)

99

116

99

198

125

119

125

119

99

/

3 Возр +1 Дете (0-5,99)

89

104

89

178

113

107

113

107

89

/

3 Возр +1 дете (6-11,99)

106

123

106

211

134

127

134

127

106

/

RELEASE DAYS

7//7

14//14

7//7

30//28

14//14

14//14

14//14

14//14

7//7

14//14

Период на продажба

Период на престој

Промоции - Ноќевања = Ноќевања

04.05.2017

21.12.2017

01.12.2017

21.12.2017

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

04.05.2017

28.12.2017

22.12.2017

28.12.2017

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

04.05.2017

25.01.2018

03.01.2018

25.01.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

04.05.2017

04.03.2018

19.01.2018

04.03.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

04.05.2017

05.04.2018

05.03.2018

05.04.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

Доплати

Период на продажба

Период на престој

Возрасен

Деца

од год

до год

Цена

Велигден.ручек (задoлжителен)

27.04.2017

08.04.2018

08.04.2018

08.04.2018

13 EUR

6

11,99

8 EUR

Новогод.вечера (Опционално)

28.04.2017

31.12.2017

31.12.2017

31.12.2017

55 EUR

4

11,99

27.5 EUR

Божиќ.вечера (Опционално)

28.04.2017

25.12.2017

25.12.2017

25.12.2017

20 EUR

4

11,99

10 EUR

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур - за престој од 3 ноќевања па нагоре
Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур - зa престој од 1-2 ноќевања
Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год - 1,5еур
Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса.

Генерални услови:

 • Во цената е вклучено: внатрешен базен, суна, парна бања, фитенс, џакузи, пелакс зона, детска соба, ski гардероба за опрема, трансфер до гондолата со определена сатница, сеф-2еур на ден, Wi-Fi низ целиот хотел. Во цената не се вклучени влечки за Спа - 1,5еур по пар. 
 • Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од - 10 lv. - на лице место
 • Early Booking и промоциите можат да се комбинираат само во период од 01.12-21.12 и 05.03-05.04.2018
 • Новогодишната вечера и Божиќниот ручек не се задолжителни
 • Во DBL STANDARD соба - максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба. 
 • Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 29.12. до 03.01.!
 • За гостите кој немаат резервирано новогодишен пакет, ке бидат послужени со ручек на 01.01.2017
 • Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Минимум престој

Ноќевања

Од

до

3

23.12.2017

26.12.2017

5

29.12.2017

03.01.2018

Политика на отказ, прикажано по периоди на престој

Дата од

Дата до

Политика на отказ

01.12.2017

22.12.2017

Отказ од 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

23.12.2017

26.12.2017

Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

27.12.2017

28.12.2017

Отказ од 21 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

29.12.2017

03.01.2018

Отказ од 14 до 50 пред пристигање без пенали/ доцен отказ 100% пенали,без рефундација

04.01.2018

10.01.2018

Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

11.01.2018

26.01.2018

Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

27.01.2018

11.02.2018

Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

12.02.2018

05.03.2018

Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

06.03.2018

15.04.2018

Отказ од 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ВАРДАР ЕКСПРЕС“.

Партнери