Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Casa Karina

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел, кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско.
Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.
Каса карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, Турска бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.
Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг - со доплаат од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi со доплата, перална, ски гардероба и собен сервис.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД.
25% Попуст за резервации направени до 15.11.2017, за период на престој од 01.12-30.04.2018, со целосна уплата до 20.11.2017
20% Попуст за резервации направени до 01.12.2017, за период на престој од 01.12-30.04.2017, со целосна уплата до 10.12.2017
15% Попуст за резервации направени до 15.12.2017, за период на престој до 01.12-30.04.2018, со целосна уплата до 20.12.2017

               

CASA KARINA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2017
21.12.2017

B
22.12.2017
26.12.2017

C
27.12.2017
03.01.2018

D
04.01.2018
28.02.2018

F
01.03.2018
05.04.2018

E
06.04.2018
09.04.2018

F
10.04.2018
30.04.2018

STANDARD

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

55

64

110

68

59

/

59

2+1 Возр лице на екстра легло

77

89

149

96

84

/

84

1 Возрасно лице

42

48

83

52

45

/

45

1 Возр +1 Дете (0-3,99)

42

48

83

52

45

/

45

1 Возр +1 Дете (4-11,99)

46

53

87

57

50

/

50

1 Возр +2 Деца (0-3,99)(4-11,99)

46

53

87

57

50

/

50

1Возр +2Деца(4-11,99)(4-11,99)

63

72

117

78

67

/

67

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

55

64

110

68

59

/

59

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

72

83

140

89

77

/

77

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

55

64

110

68

59

/

59

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

72

83

140

89

77

/

77

2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

88

101

169

110

95

/

95

STUDIO

СТУДИО

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

59

68

114

75

64

/

64

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

59

68

114

75

64

/

64

1-BED ROOM APARTMENT

1 СПАЛЕН АПАРТМАН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

73

81

128

86

77

/

77

2+1 Возр лице на екстра легло

95

107

166

113

101

/

101

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

73

81

128

86

77

/

77

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

89

100

157

107

95

/

95

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

73

81

128

86

77

/

77

2-BED ROOM APARTMENT

2 СПАЛЕН АПАРТМАН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

145

163

255

172

154

/

154

4+1Возр лице на екстра легло

167

188

294

199

178

/

178

4 Возр +1 дете (0-3,99)

145

163

255

172

154

/

154

4 Возр +1 Дете (4-11,99)

162

182

285

193

172

/

172

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

145

163

255

172

154

/

154

RELEASE DAYS

7//3

14//7

21//14

14//7

7//3

14//7

7//3

Период на продажба

Период на престој

Промоции / Ноќевања=Ноќевања

06.03.2017

26.12.2017

01.12.2017

26.12.2017

7=6, 9=8, 11=10, 14=12, 8=7, 10=9, 12=11, 13=12

06.03.2017

30.04.2018

04.01.2018

30.04.2018

7=6, 9=8, 11=10, 14=12, 8=7, 10=9, 12=11, 13=12


 • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур - за престој од 3 ноќевања па нагоре
 • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур - зa престој од 1-2 ноќевања
 • Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2 год па нагоре 1,5еур. 
 • Дете од 0-1,99год не плаќа такси, ниту услужна такса.

Доплати

Возрасно лице

Дете

Од

До

Цена

Новогод.вечера (задолжително)

90 EUR

6

11,99

45 EUR

Отказ од

До дата

Политика на отказ

01.12.2017

21.12.2017

Отказ направен 3 до 50 дена пред пристигање, без пенали

22.12.2017

26.12.2017

Отказ направен 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали

27.12.2017

03.01.2018

Отказ направен 14 до 50 дена пред пристигање, без пенали

04.01.2018

28.02.2018

Отказ направен 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали

01.03.2018

13.04.2018

Отказ направен 3 до 50 дена пред пристигање, без пенали

Доцен отказ:

 • Сезона A до E - 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ
 • Сезона B и D - помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање - 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку - 100% од целиот износ
 • Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање - 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена - 100% пенали
 • No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ

 • EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат
 • Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни
 • Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

 • Бањарки на лице место - 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
 • Бебешко креветче - со доплата од 5 лева на ден на лице место
 • Подземен паркинг / определен број на места / - 10 лева / 5еур за 24 часа.
 • Резервации за престој во период од 22.12.17 до 03.01.18 мора да се со 100% уплата до 10.12.2018.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ВАРДАР ЕКСПРЕС“. 

Партнери