Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Astera Bansko & Spa

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200 метри од гондолата во Банско, и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар , Wi-fi , и куглана. 

Спа Центарот на Хотел Астера има одел за психо и ароматерапија . Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски одел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни сауни. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.
15% Попуст за резервации направени до 31.10.2017, за период на престој од 01.12-27.12.2017 и 04.01-15.04.2018
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, за период на престој од 01.12-27.12.2017 и 04.01-15.04.2018

           

ASTERA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2017
22.12.2017

B
23.12.2017
27.12.2017

C
28.12.2017
03.01.2018

D
04.01.2018
10.01.2018

B
11.01.2018
28.02.2018

A
01.03.2018
15.04.2018

STANDART

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

72

89

152

99

89

72

2+1 Возр лице на екстра легло

97

120

205

134

120

97

1 Возрасно лице

48

61

110

73

61

48

1 Возр +1 Дете (0-2,99)

48

61

110

73

61

48

1 Возр +1 Дете (3-12,99)

54

67

114

74

67

54

1 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

48

61

110

73

61

48

1 Возр +2 Деца (0-2,99)(3-12,99)

54

67

114

74

67

54

1 Возр +2 Деца(3-12,99)(3-12,99)

72

89

152

99

89

72

2 Возр +1 Дете (0-12,99)

72

89

152

99

89

72

1-BED ROOM APARTMENT

1 СПАЛЕН АПАРТМАН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

110

136

196

156

136

110

3 Возрасни лица

149

184

264

211

184

149

2 Возр +1 Дете (0-12,99)

110

136

196

156

136

110

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

110

136

196

156

136

110

2 Возр +2 Деца (0-2,99)(3-12,99)

110

136

196

156

136

110

2 Возр +2 Деца (3-12,99)(3-12,99)

138

171

245

195

171

138

3 Возр +1 Дете (0-12,99)

149

184

264

211

184

149

2-BED ROOM APARTMENT

2 СПАЛЕН АПАРТМАН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

264

317

436

361

317

264

4 Возр+1Возр на екстра легло

310

372

512

424

372

310

4 Возр +1 Дете (0-12,99)

264

317

436

361

317

264

4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

264

317

436

361

317

264

4 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

264

317

436

361

317

264

4 Возр +2 Деца (3-12,99)(3-12,99)

297

356

490

406

356

297

5 Возр +1 Дете (0-12,99)

310

372

512

424

372

310

RELEASE DAYS

5//5

10//10

21//21

14//14

10//10

5//5

Период на продажба

Период на престој

Промоции – ноќевања = ноќевања

06.06.2017

22.12.2017

01.12.2017

22.12.2017

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10

06.06.2017

27.12.2017

23.12.2017

27.12.2017

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

06.06.2017

28.02.2018

11.01.2018

28.02.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

06.06.2017

15.04.2018

01.03.2018

15.04.2018

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10


Генерални услови

 • Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.
 • EB попустот и промоциите не се комбинираат
 • Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.
 • Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.
 • Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна
 • Бебешко креветче – бесплатно

Доплати:

 • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур - за престој од 3 ноќевања па нагоре
 • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур - зa престој од 1-2 ноќевања
 • Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год плаќа 1,5еур
 • Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса. 
 • Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год
 • Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год
 • Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Период на престој од

До

Политика на отказ

01.12.2017

22.12.2017

Отказ од 5 до 50 дена пред пристигање, 0% без пенали

23.12.2017

27.12.2017

Отказ од 10 до 50 дена пред пристигање, 0% без пенали

28.12.2017

03.01.2018

Отказ од 21 до 50 дена пред пристигање, 0% без пенали

04.01.2018

10.01.2018

Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање, 0% без пенали

11.01.2018

28.02.2018

Отказ од 10 до 50 дена пред пристигање, 0% без пенали

01.03.2018

15.04.2018

Отказ од 5 до 50 дена пред пристигање, 0% без пенали


Доцен отказ на резервација - 1 ноќевање пенали,
No-Show - 1 ноќевање пенали
Новогодишниот период – не рефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ВАРДАР ЕКСПРЕС“.

Партнери