Контакт информации

Центар

Телефон: +389 2 3118-263

Автобуска Станица

Телефон: +389 2 2402-394

Аеродром Александар Велики

Телефон: +389 2 2566-668

 

Повеќе информации

Удине - Венеција - Мурано - Бурано

1 ден - 20.10.2017:  Поаѓање во пладневните часови. Се пaтува преку, Србија,Хрватска и Словенија кон Италија .

2 ден
 - 21.10.2017: Пристигнување во Удине. Панорамски разглед на градот (плоштадот на слободата,градската куќа). По разгледот слободно време за индивидуални активности.Поаѓање за Лидо ди Јесоло .Пристигнување во попладневните часови.Сместување во хотел .Ноќевање .

3 ден 
- 22.10.2017: Појадок . Можност за факултаивна посета на Венеција.Заминување до Пунто Сабиони .Возење со брод до пристаништето во Венеција .Разглед на градот :  мостот на воздишките , Дуждевата палата ( не е предвидено влегување ) ,црквата Санта Мариа ,плоштадот Сан Марко,црквата Сан Марко,мостот Риалто ... По разгледот,слободно време за индивидуални  активности .Во попладневните часови враќање кон Лидо ди Јесоло.Ноќевање.

4  ден
 - 23.10.2017:  Појадок . Напуштање на хотелот .Можност за факултативен излет до островите Мурано и Бурано . Возење со брод од Пунта Сабиони до островот Мурано.Исто како и Венеција и Мурано е изграден на мали острови (вкупно 7 ) и најпознат е по производство на предмети од стаклоа посебно лустери.По пристугнувањето, посета на фабрика за стакло.Слободно време, и поаѓање за Бурано.Возење со брод до Бурано.Бурано е  најпознат познат по изработка на венецијанска чипка.По разгледот,поаѓање за Пунта Сабиони . Потоа поаѓање кон Македонија.Ноќно возење низ Словенија,Хрватска,Србија.

5 ден
 - 24.10.2017: Пристигнување во Скопје во пладневните часови .

 

Цена :  129  € (7.998,00 ден.)

Времетраење на аранжманот:
20.10.2017 - 24.10.2017

Во цената е вклучено :
Превоз со високо туристички автобус на наведена релација
Сместување во  Лидо ди Јесоло во хотел во  со 3 *, на база  2ноќевања со појадок
Разглед предвиден во програмата
Трошоци за организација и лиценциран пратител на групата 


Во цената не е вклучено  :
Патничко осигурување
Туристичка такса  - се плаќа во хотел
Разглед на Венеција со локален туристички водич и превоз  ( 15 € )
Разглед на Мурано и Бурано со локален туристички водич и превоз  ( 35€ )
Влезници за музеи и културно историски споменици
Доплата за еднокреветна соба 


Напомена :
За реализација на аранжманот потребен е мимимум од 40 патници.
За овој аранжман важат општите услови на СКТМ и Вардар Експрес 

Партнери